Óriási a fejetlenség az MSZP-ben, még mindig jelölt nélkül a szocialisták
Balázs Péter korábbi külügyminiszter tűnt egy ideig befutónak, de a volt diplomata néhány perc alatt cáfolta az MSZP-s frakcióvezetőt.
Balázs Péter korábbi külügyminiszter tűnt egy ideig befutónak, de a volt diplomata néhány perc alatt cáfolta az MSZP-s frakcióvezetőt.
A Trónok harcából vett példát a fideszes politikus. Navracsicsnak pedig igaza van szerinte, vagyis tényleg nincs olyan pont az Európai Bizottság napirendjén, hogy Soros-terv. De azért a végrehajtásán dolgoznak, mondta a Fidesz EP-képviselője és alkotmányozója a párt egri lakossági fórumán.
Az alkotmányjogász szerint Orbán Viktor először a szívekben bukik meg, a kormány pedig szándékosan okoz kárt az országnak.
Sem közös miniszterelnök-jelöltet, sem közös listát nem szeretne a DK a szocialistákkal.
Egy prominens azt is elárulta, a baloldalt hol tartják esélyesnek.
Abban is biztos, hogy 2018-ban az emberek sokkal nagyobb mértékben fogják megosztani az egyéni és listás szavazataikat, mint 2014-ben, ugyanis a politikai rendszernek is van egy tanulási folyamata, vagyis egyéniben előfordulhat, hogy az esélyesebb jelöltet fogják támogatni a jelenlegi kormánypárttal ellen, nem azt, aki a pártlistán behúzott csoport színeiben indul.
A teljes népességen belül és a biztos pártválasztók között is veszített támogatottságából a kormánypárt, derül ki az Iránytű Intézet felméréséből.
Méghozzá attól tartanak, hogy az ellenzéki szavazók egységesen lépnek fel, és az egyéni körzetekben ugyanarra a jelöltre szavaznak. A közvélemény-kutató szerint a Fidesz szeretné felfűteni a táborát.
Tud győzni ma bárki más a választásokon a Fideszen kívül? Tud – állítja a Jobbik, az LMP és a Momentum képviselője is. Akkor, ha ők győznek. Kiderült, mi a közös a Soros-tervben és a baloldali összefogásban.
Vasárnap délután mutatta be Fekete-Győr András pártja választási programját, a hvg.hu-n már most elolvashatja, mihez kezdene a Momentum az országgal. Határőrség, áfa- és adócsökkentés, segély, nyugdíjemelés. Bemutatjuk a program sarokköveit.
A Közös Ország Mozgalom még a héten, de legkésőbb hétfőn benyújtja a parlamentnek a választási tervüket. A pénteki Magyar Nemzet azt írja, az utolsó simításokat végzik a javaslaton, amivel azt akarják elérni, hogy a 2018-as választásokat már ennek a szabályai szerint rendezzék.
Érdekes módon az MSZP szavazói közül gondolják így a legtöbben.
Volt jegybankelnök, volt külügyminiszter és nagykövet, volt egészségügyi államtitkár, volt közigazgatási államtitkár és egy jelenlegi pártelnök többek között.
A DK elnöke hétfőn este levezette, hogyan nyerhet a baloldal, beszélt lefejezésről és hibernálásról, valamint arról is, hogy rosszul esik neki, amiért ma már csak második a Fidesz gyűlöletlistáján Soros mögött. Előadása után rövid interjút adott a hvg.hu-nak is a vezető nélkül maradt baloldalról, és arról, hogy kik közül kell miniszterelnök-jelöltet választani.
Megnéztük, hogy a győzelemről áradozó, Horváth Csaba MSZP-s politikus szerint "töketlen" ellenzék milyen esélyekkel vág neki a választásnak. Elemeztük az eddig emlegetett forgatókönyvek előnyeit és hátrányait.
Brutális korteskedést jeleznek előre a friss politikai fejlemények, miközben médiafelvásárlással, a szabad plakátozás betiltásával, a pártok állami támogatásának befagyasztásával a kormányoldal gyűlésekre, szórólapozásra, internetes akciókra korlátozza az ellenzék kampányát. Megtörte legkomolyabb médiaellenfelét, Simicska Lajost, a fő kihívó Jobbik támogatóját is.
Pénteken felavatták a két évvel ezelőtt elhunyt köztársasági elnök szobrát Óbudán, az eseményen Göncz unokája, Benedek Márton a hvg.hu-nak bejelentette, a Momentumban politizál.
Megszólalt az az ember is végre, akit az MSZP miniszterelnök-jelöltjének néztek ki Botka érkezése előtt, majd beállt egy mozgalomba, ami meg akarta buktatni Botkát. Sikerült, de Lattmann Tamás nemzetközi jogász azt mondja, nem boldog, de nem is boldogtalan.
A népszerűségi versenyben. A miniszterelnök kihívója jelen állás szerint az LMP-s Szél Bernadett, a Jobbik elnöke, Vona Gábor vagy Karácsony Gergely lehet.
Gréczy Zsolt, a Demokratikus Koalíció szóvivője hétfőn bejelentette, hogy Botka László, az MSZP volt miniszterelnök-jelöltje lemondásával beismerte stratégiájának teljes kudarcát. És azt is, hogy amerikai kampányemberek segítik a DK-t.